Desatero návštevníka saunoveho sveta 

Vážení návštěvníci,

 

níže uvádíme desatero chování návštěvníka Saunového světa. Desatero má sloužit jako rádce k užití a snadnému dodržování návštěvních řádů.


 

  1. Saunující si zuje obuv, v šatně si odloží oděv, prádlo a ozdoby ( šperky, hodinky aj.) Vezme si mycí potřeby, ručník a osušku.
  2. V očistných sprchách ) teplá i studená voda se důkladně umyje mýdlem a osprchuje teplou vodou Před vstupem do prohřívárny se osuší.
  3. Při první návštěvě prohřívárny si sedne , nebo lehne na spodní pryčnu - na vlastní ručník, nebo prostěradlo. Optimální teplota je 75 C / asi 1 metr nad podlahou. Při pocení je třeba masírovat pokožku rukama nebo vlastním kartáčem.
  4. Po odchodu s prohřívárny / doba pobytu je individuální / si teplou vodou osprchujte celé tělo a jděte se ochladit do ochlazovacího bazénku . Pokud bazének není v areálu, využijte ochlazovací sprchu ( pouze studená voda ).
  5. Do bazénku vstupujte pomalu a ponořte pod vodu celé tělo včetně hlavy.
  6. Před dalším vstupem do prohřívárny se osušte, lehněte si na vyšší pryčnu. Teploty nad 90 C jsou nevhodné. Vyšším teplotám je lépe vystavovat nohy, než hlavu.
  7. Střídáním prohřátí - ochlazování se obvykle opakuje 3x. Malé děti při normálním provozu mají ležet na spodní pryčně při teplotách do 50 C a prohřívají se kratší dobu. Po posledním prohřátí a ochlazení se zákazník osprchuje vlažnou vodou, vlasy umyje šamponem.
  8. Do odpočívárny vstupuje saunující po dostatečném ochlazení. Na lehátku se přikryje a odpočívá. Měl by dopřát klid nejen sobě, ale i ostatním.
  9. K odpočinku může návštěvník využít polohovacího lehátka. Vypocené tekutiny návštěvník nejlépe doplní neslazenými minerálními vodami a přírodními šťávami. Není zakázáno ani nealkoholické pivo.
  10. Po sauně je třeba vynechat intenzívní tělesnou námahu. Vhodná je naopak chůze pěšky k domovu. Tam je dobré ošetřit odmaštěnou pokožku vhodným krémem.