O NÁS

 

Kulturistický oddíl Šembi byl pod záštitou Ministerstva Vnitra České republiky zapsán dne 5. ledna 2007. V současnosti má nejširší základnu, jaká kdy byla. Jeho pevný základ je tvořen necelou desítkou dovolíme si říct skalních závodníku, se kterými již pracujeme delší dobu.  Většinu oddílové základny tvoří chlapci v letech od čtrnácti do dvaceti let, v oddíle však máme také dívky.  Největší pozornost však věnujeme mládeži, neboť věříme, že mladé talenty je třeba nejprve vychovat. Členové oddílu Šembi v současnosti závodí napříč spektrem soutěžních kategorií, které je dnes velmi široké. U chlapců převládá kategorie kulturistiky s konkrétním váhovým omezením, velmi populární je také novější kategorie plážových chlapců mens physique. U dívek pak převládá kategorie bodyfitness, která dovoluje vyniknout krásám ženského těla.

Když se však vrátíme k členské základně oddílu, nevydělujeme se ze společnosti naopak – každý nemá vlohy k závodění v kulturistice, ale chce prožívat celou tu anabázi přípravy společně s námi…proč ne, i takovýmto členům je náš oddíl otevřen. Nejsme elitáři, chceme se tomuto sportu věnovat a ukázat všem lidem, že stojí za to. Čas od času uspořádáme nábor nových členů, ale nikdy se nejedná o nic masového. Fitness nadšenců najdete v dnešních fitnesscentrech mraky, ale málokdo z nich se dokáže držet nutné rutiny celoroční přípravy. Proto není soutěžní kulturistika o masách, ale zájem o ní každý rok stoupá – a díky za to.

 

Celorepublikový žebříček oddílů fitness a kulturistiky 2017

 

Od Mistrovských soutěží v kulturistice již uběhl nějaký ten měsíc a většina závodníků odpočívá, aby po náročném soutěžním závěru dala oddechnout unaveným svalům, šlachám atd. Pro některé závodníky je takzvané období „off season“ téměř za trest; je pro ně nemyslitelné, že by upustili od svého „běžného režimu“ ve fitness a činky vyměnili například za kolečkové brusle. Ve chvílích tréninkové volna tak nastává čas na zhodnocení a balancování nad uplynulým obdobím. I do tohoto sportu prostě tabulky a čísla patří :)
Letošní sezóna byla nadmíru úspěšná a to nejen z hlediska medailového umístění.

 

 

 


FOTO