ROZHOVOR CASTING „Zdravá a krásná“

 

Co Vás donutilo začít uvažovat o změně dosavadního životního stylu? Takový ten poslední impulz…?

Ke změně životního stylu mě donutila moje vysoká váha, která byla v té době 109kg. A tady jsem si řekla vážně dost. Chci tady být pro své děti dlouho, chci být zdravá a cítit se dobře.

 

 

Byl to Váš první „pokus“ nebo jste se už v minulosti snažila zhubnout?

První pokus v hubnutí to rozhodně nebyl. Dá se říct, že s váhou bojuji celý život. Vždy jsem jenom držela diety a po pár měsících se vrátila ke starému životnímu stylu, takže vždy následoval jojo efekt a plus k tomu něco navíc...

 

 

S kolika kilogramy jste u nás začala a jaká je Vaše váha teď? Máte přehled např. o ubytých centimetrech ?

S vámi jsem začínala hubnout na startovací váze 103,5kg, nyní mám 86kg. Vím, že jsem měla přes pas 113cm a přes boky 124cm, po druhém vážení to bylo přes pas 109cm a přes boky 118cm. Po třetím konečném vážení jsem měla 99cm v pase a přes boky 110cm. Super 

 

 

Jakou jste měla konfekční velikost předtím a jakou nosíte teď?

Konfekční velikost je určitě o hodně menší. Mívala jsem většinou velikost XXL, nyní když jsem si kupovala např. tílko, tak mám velikost M-L, kalhoty L. Zatím jsem si nekupovala moc věcí, jelikož v hubnutí pokračuji dále, pořídila jsem jen to nejnutnější.

 

 

Vybíráte si teď oblečení raději než dříve? Změnil se nějak Váš styl oblékání?

Já jsem ten typ člověka, který si oblečení nakupuje, až když opravdu něco potřebuje, nebaví mě chození po obchodech, styl v oblékání zůstal stejný. Milé překvapení pro mě bylo, když jsem si zkoušela v kabince asi 4ks oblečení a všechny kusy mi seděly. Ne jako předtím, kdy jsem nemohla hodně věcí obléknout a když už jsem je oblékla, cítila jsem se v nich odporně…

 

 

Čeho jste se ze začátku nejvíc bála? Co byl pro Vás největší problém?

Na začátku hubnutí jsem se nejvíce bála pohybu, toho, že to nebudu zvládat, že budu hodně bolavá apod. Nicméně jsem první dva měsíce cvičila pouze kardio, kde jsem se skvěle rozhýbala a dostala se do tempa - žádné mé obavy se tak nenaplnily. Cvičení mě začalo hned bavit a na každý trénink jsem se vždycky moc těšila. Myslím, že po dobu hubnutí jsem s ničím velký ani malý problém neměla, vždy se to nějak zvládlo.

 

 

Jak jste byla zvyklá se stravovat dříve? Byla změna náročná – například, začala jste jíst jiná jídla a kupovat jiné suroviny, které jste do té doby neznala/nepoužívala?

 

Už před castingem jsem začala sama hubnout s pomocí knížek podle „Břicháče Toma“, takže pro mě změna stravy nebyla až takový problém. Už před castingem jsem ze svého jídelníčku vyřadila bílou mouku, bílé pečivo, sladkosti, tučné a smažené jídla. Společně jsme tedy pokračovali v pilování jídelníčku.

 

 

Jak dlouho Vám trvalo přivyknout na nový režim, „přepnout“ si to v hlavě? Porvala jste se s tím?

Dlouho mi trvalo si zvyknout na to, že musím sníst za den určitý počet gramů sacharidů. Pořád jsem jich jedla málo a nešlo to navýšit. Toto mi trvalo snad 2 měsíce, než jsem to dokázala navýšit tak, jako mám opravdu jíst. Na nový režim jsem si zvykla opravdu velice rychle.

 

 

Je něco, s čím doteď bojujete?

Ano, mám to v hlavě opravdu srovnané a vím, že už nechci nikdy vážit těch odporných 109kg. Taky vím, že když bych se vrátila ke starému způsobu stravování nebo přestala cvičit, tak by mi šla váha hnedka nahoru. A to už nechci. Zároveň jsem si uvědomila, že tak jako jsou lidé závislí na alkoholu a budou pravidelně pít, tak se z nich stanou alkoholici, tak i ze mě by se stala tlustá holka, kdyby se starým jídlem nepřestala. To ale nemění nic na tom, že mi některé chutě prostě zůstaly a vím, že s nimi budu vždycky bojovat. Vždycky jsem milovala jídlo a miluji ho doteď. Ale taky vím, že když si dám něco „zakázaného“ jednou za čas, nic se mi nestane a za to jsem ráda :-) Nyní už vím, že si i to nezdravé jídlo někdy budu moci dopřát – v rozumné míře a bez výčitek.

 

Je naopak něco, co jste si osvojila okamžitě, bez problémů – co prostě šlo snáz, než byste čekala?

Co jsem si osvojila hnedka je cvičení. Okamžitě jsem se do něj zamilovala a trvá to dodnes. Nemůžu bez toho být 

 

Máte nějaký zlozvyk, který Vám „ z dob minulých“ zůstal? A nebo naopak jste se nějakého zbavila, i když jste si myslela, že to nedokážete?

Zlozvyk... asi o žádném nevím...

 

Máte něco, co jste kdysi zbožňovala a teď už to nepotřebujete (např. čokoládová zmrzlina, uzený bůček, koukání na seriály..cokoli)?

Kdysi jsem v létě chodila každý den na zmrzlinu – i dvě za den, dnes už rozhodně každý den nechodím, dám si max. 1x týdně a ještě k tomu malou a ještě se o ni podělím s dcerkou.

 

Když pomineme úžasnou změnu Vašeho životního stylu – je něco dalšího, z čeho máte radost?

Z mojí změny životního stylu mám opravdu velkou radost. Jsem šťastná, že jsem si to všechno urovnala v hlavě a že se mi cvičení dostalo tak pod kůži :-). Dnes to mám nastaveno tak, že když vím, že nestihnu jít cvičit do fitka, tak si zacvičím doma. Nedělá mi to problém. Dokonce si dám každý víkend budíka na 5,30-6,00 a jdu bruslit cca 16km. Probudila se ve mně soutěživost díky přístroji MyZone. Mám hroznou radost, když jsem se probojovala do první trojice největších „dříčů“.

 

 

Za co jste na sebe nejvíc pyšná? Cítíte se sebevědomější, krásnější, šťastnější?

Na sebe jsem pyšná nejvíce za to, že téměř celý úbytek na váze tvořil čistý tuk. Mám hroznou radost z toho, že to naše úsilí a dřina přineslo ovoce.

 

 

Kdo Vás nejvíce podporoval/podporuje?

Nejvíce mě podporoval můj manžel, který hlídal děti, když jsem 5x týdně cvičila a ani jednou za celý půlrok mi neřekl jedno negativní slovíčko. Dále to byl můj 7letý syn, který mě každý den objímá a asi po 3 měsících mi řekl, že jsem už úplně hodně zhubla, že když mě obejme, tak už nemá mezi rukama mezeru, ale že mě celou obejme a ještě tam má místo. Dále to byla moje celá moje rodina – mamka, ségra – dokonce i vzdálenější rodina, která mě podporovala přes mobil i osobně. Samozřejmě i nejbližší kamarádky, které mi moc fandily a chválily.

 

Máte nějaký další cíl, čeho byste chtěla dosáhnout?

Můj cíl je jasný, do konce roku 2018 se chci dostat na váhu 79-80kg. A samozřejmě nadále chci cvičit, běhat, jezdit na bruslích, na kole, prostě mít dostatek pohybu, který mě dělá šťastnější. Až se opět posunu, přijdu znovu na vyšetření Bodystatem, abych věděla, že všechno dělám správně, nebo naopak budu muset něco změnit.

 

 

Když se podíváte na nějakou Vaši fotku „před“ a na fotku „po“ – co na nich vidíte? Jak byste popsala ženu na první fotce a jak na druhé fotce?

Když se podívám na fotku, kde mám 109kg, tak mě napadne jen jedno jediné. To je šílené, kam jsem to nechala až dojít, byla jsem ze sebe hrozně zklamaná. Dnes se na sebe ráda podívám do zrcadla, zvedlo se mi sebevědomí, líbím se sama sobě. Konečně !!

 

 

Je něco, co byste chtěla vzkázat ostatním, kteří to budou číst? J

Všem, kteří budou číst tento můj rozhovor bych vzkázala jenom jediné: Za ten půlrok se mi změnil život v lepší, naučila jsem se zdravě stravovat a začala jsem milovat jakýkoliv pohyb, jsem teď moc šťastná a spokojená. Moc děkuji p. Šemberovi za to, že mi umožnil tohoto všeho dosáhnout. Velké díky patří i R. Kučovi, který se mnou měl obrovskou trpělivost a vždycky mi se vším poradil a pomohl. Ze srdce Vám oběma děkuji.

 

Kamila