Eva

Životopis:

Jmenuji se Eva Sikorová a vedu ve studiu Klara hodiny spinningu.

Sportuji vlastně celý život. Atletika mě provázela od dětství do dospělosti, tančila jsem v různých tanečních skupinách v Karviné a Havířově a dokonce jsem se tři roky (už jako dospělá) věnovala Kung- fu.

Je to už skoro 30 let, co jsem objevila aerobik! Byla to láska na první „pohyb“. Už mě nepustila. V Praze jsem absolvovala Českou školu aerobiku a od roku 1999 jsem Profi instruktorka aerobiku. Později jsem si doplnila i kurz dětského aerobiku, indoor cyclingu (spinningu) a spoustu dalších kurzů s tím souvisejících.

V Bohumíně žiju už 22 let a stejně dlouhou dobu zde předcvičuji aerobik. Dětský aerobik klub Fanatik jsem vedla 15 let, ve Sportcentru Bohumín jsem předcvičovala aerobik a indoor cycling skoro 15 let a nyní již více než 3 roky vedu hodiny spinningu ve Studiu Klara.

Pracuji jako atestovaná fyzioterapeutka v Bohumínské městské nemocnici, kde se svou prací snažím pomoci lidem navrátit jejich fyzickou i psychickou kondici .

Ve svém volném čase nevynechám žádnou příležitost vyrazit na hory a do přírody. Se svou rodinou, s přáteli nebo i sama. Miluji turistiku, cyklistiku, běžky, tramping…

V Klaře vedu hodiny spinningu každé úterý a čtvrtek od 18 do 19 hodin. Novinkou je, že ve čtvrtek je SLIM hodina určena i pro začátečníky nebo pro lidi v hubnoucím programu, což znamená, že jedeme v pomalejším tempu a více se věnujeme posilování.

Mimo to ještě předcvičuji ve Skřečoni každé pondělí od 18 do 19 hodin aerobik a step aerobik pro pokročilejší.

Na aerobiku (ať už je to dance, step aerobik, bodystyling, cvičení na velkých míčích…) se mi líbí právě to, že snoubí pohyb s hudbou. Je zde velmi důležitý rytmus, procvičuje se prostorová orientace a v neposlední řadě se trénuje paměť, protože si musíme zapamatovat choreografii, kterou mám každou hodinu jinou. Ale když se to dá dohromady a pustí se finálová skladba, je to taková záplava endorfinů, že se tomu opravdu máloco vyrovná!! Posilování problematických partií těla je pak samozřejmostí, stejně tak závěrečný strečink.

U spinningu je to podobné. Hudba tvoří obrovsky důležitou součást hodiny. Výhoda je v tom, že si nemusíme pamatovat choreografie, takže tyto hodiny jsou vhodné opravdu pro každého. Na mé hodiny mohou přijít i úplní začátečníci a užijí si to úplně stejně jako pokročilí. Žádný stres, jen úsměv na tváři, pot, dobrá nálada a hlavně – náš kardiovaskulární systém se usmívá J)))

Teď už jen, aby nás do těch tělocvičen co nejdříve pustili!!!

Moc se na vás těším !!!

X