Kulturistický oddíl Šembi

Vše o
KULTURISTICKÝ ODDÍL ŠEMBI
byl pod záštitou Ministerstva Vnitra České republiky zapsán dne 5. ledna 2007. V současnosti má nejširší základnu, jaká kdy byla. Jeho pevný základ je tvořen necelou desítkou dovolíme si říct skalních závodníku, se kterými již pracujeme delší dobu. Většinu oddílové základny tvoří chlapci v letech od čtrnácti do dvaceti let, v oddíle však máme také dívky. Největší pozornost však věnujeme mládeži, neboť věříme, že mladé talenty je třeba nejprve vychovat. Členové oddílu Šembi v současnosti závodí napříč spektrem soutěžních kategorií, které je dnes velmi široké. U chlapců převládá kategorie kulturistiky s konkrétním váhovým omezením, velmi populární je také novější kategorie plážových chlapců mens physique. U dívek pak převládá kategorie bodyfitness, která dovoluje vyniknout krásám ženského těla.
Naše úspěchy

Z let minulých patří bezesporu k našim největším úspěchům 4. místo na Mistrovství světa dorostu a juniorů. Loňská soutěžní sezóna, kdy z našeho oddílu startovalo osm závodníku za dorostenecké a juniorské kategorie a jeden závodník za muže, však byla přelomová.

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů 2016 pro nás znamenalo tři medailové příčky a také možnost účastnit se prestižního Mistrovství České republiky. Zde jsme posléze okusili chuť zlata – Tomáš Němec, vyhrál nejen svou kategorii (kulturistika mladšího dorostu), ale stal se také absolutním mistrem České republiky v celé kategorii dorostu – dovezl tedy domů hned dvě zlaté medaile! V dorostenecké kategorii dívek (bodyfitness) skvěle uspěla také naše nejmladší závodnice, Adéla Chalupková, když vybojovala krásnou třetí příčku.

Aby toho však nebylo málo, právě tito dva jmenovaní závodníci (nejmladší benjamínci oddílu) se dostali do úzkého výběru reprezentačního soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness České republiky (SKFČR). Do tohoto výběru se dostane pouze dvacítka nejlepších mládežnických závodníků napřič republikou. Nejen pro Tomáše a Adélu byla účast na podobné akci velkou ctí. My jsme také hrdí na to, že pod našim vedením se z „mlaďochů“ stávají úspěšní sportovci, kteří odvádí kus poctivé práce.

Členská základna
Když se však vrátíme k členské základně oddílu, nevydělujeme se ze společnosti naopak – každý nemá vlohy k závodění v kulturistice, ale chce prožívat celou tu anabázi přípravy společně s námi…proč ne, i takovýmto členům je náš oddíl otevřen. Nejsme elitáři, chceme se tomuto sportu věnovat a ukázat všem lidem, že stojí za to. Čas od času uspořádáme nábor nových členů, ale nikdy se nejedná o nic masového. Fitness nadšenců najdete v dnešních fitnesscentrech mraky, ale málokdo z nich se dokáže držet nutné rutiny celoroční přípravy. Proto není soutěžní kulturistika o masách, ale zájem o ní každý rok stoupá – a díky za to.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

X