Spartan training – Orlová

Spartan training

Jak jste si jistě všimli, na našem rozpisu se přes prázdniny objevily nové lekce s názvem Spartan training a jistě Vám vrtá hlavou, o co se jedná, co od toho čekat a zda je cvičení určené pro právě pro vás.

Kdo se na lekci podílí?
Tuto lekci vedou trenéři oficiální tréninkové skupiny Spartan Training Group Orlová (STG Orlová), která byla založena místními příznivci těchto závodů více než před dvěma roky. Tréninky jsou určeny všem, kteří chtějí cvičit, zvyšovat svou sílu, výdrž, mobilitu, zdokonalovat se v základních i pokročilých cvicích s vlastní vahou, osou a jiným náčiním.

Jaké jsou předpoklady pro účast na tréninku?
Vůbec žádné. Nezáleží, jestli s cvičením začínáte, nebo patříte mezi pokročilé návštěvníky fitnesscenter. Tréninky jsou připravovány tak, aby si pořádně mákli i pokročilí a přitom i existovali úpravy cviků pro začátečníky. Nemusíte se tak bát, jestli jste v životě nedrželi v ruce činku, neudělali správný dřep. Trenéři vám se vším pomůžou, vysvětlí a poradí.

A jaké cvičení můžeme na tréninku čekat?
Tréninky Spartan jsou velmi různorodé a kombinují všechny možné styly. Často se setkáte s Crossfitem, ať už s vlastní vahou nebo využitím olympijské osy. Poznáte co je to EMOM, AMRAP, setkáte se s tréninkem typu HIIT, tabatou, využitím TRX, formou kruhového tréninku aj. V některých částech hodin budete cvičit s ostatními, jindy soupeřit o co nejlepší výsledek, nebo budete trénovat ve dvojicích. Některé hodiny jsou naopak zaměřeny více na core (střed těla), jindy na vylepšení techniky cviků a zdolání překážek (hrazda, úchop, lano aj.).

Kdy se tyto lekce konají a jak jsou dlouhé?
Lekce budou pravidelně ve středu podvečer a neděli dopoledne. Lekce trvá vždy 90 minut.

A co to je vlastně ten Spartan a STG?
Vše začalo v roce 2010 ve Spojených státech amerických díky Joemu de Senovi. Ten založil jeden z nejpopulárnějších překážkových běhů na světě. Spartan race se začal rychle šířit do celého světa a v roce 2013 se dostal i k nám do ČR. V závislosti na tom začaly ve spoustě měst vznikat tréninkové skupiny, které shromažďují nadšence, kteří se chtějí připravit na tento závod. Díky pár takovým nadšencům vzniklo STG neboli Spartan training group i u nás v Orlové. A vy tak máte nyní možnost stát se součástí našeho týmu! A nenechte se zmást, nejde jen o přípravu na závody, ale o zvyšování vaší celkové fyzické kondice a tělesné síly. Pořadatelé závodů hledají, kam až sahají naše hranice a my jsme tady od toho, abychom své hranice společně posouvali co nejdál.

REZERVACE ZDE

X