Miha Bodytec, nejen sport ale i aktivní rehabilitace.

V době, kdy sdílení je cool, se chci s vámi podělit o jeden příběh. Koneckonců poučení z životních zkušeností někoho jiného, jsou ty nejlevněji nabyté zkušenosti.

Po těžké mozkové nemoci v dětství jsem byl na tom v 6 letech stejně jako novorozeně.  Pobyt v nemocnici vystřídaly rehabilitace, pobyt v rehabilitačním ústavu a lázních. Díky této intenzívní léčbě, jsem se naučil znovu sedět, chodit po čtyřech a pak i chodit po dvou s francouzskými holemi.  Protože mám narušenou rovnováhu a motoriku, je to maximum, kterého lze dosáhnout.

Jenže jak šel čas, na lázně už nebyl nárok. A přestože jsem cvičil i doma, ambulantní rehabilitace 1x nebo 2x do roka mě nemohly udržet v kondici.  Má chůze se zhoršila a měl jsem problém s tím, mít ji pod kontrolou.

Proto se má rodina rozhodla, že k narozeninám nedostanu žádné dárky, ale zakoupí mi cvičení s osobním trenérem. Naše kroky vedly do Fitnesscentra ŠEMBI v Orlové-Lutyni na Masarykově třídě.

Měli jsme obavy, že nepořídíme, protože je to klasické fitko. Byli jsme mile překvapeni vstřícným přístupem i vzhledem k tomu, že práce se mnou nebude standardní.  Po zhodnocení mého stavu, kdy zvedat železa nebude to pravé ořechové, mi bylo doporučeno cvičení na přístroji  MIHA BODYTEC vyvinutém německou firmou.

Jedná se o stimulaci svalů elektrickými impulzy. Můj cvičitel Mgr.Roman Kuča mi vysvětlil postup. Přes navlhčený cvičební úbor budou mé svaly aktivovány elektrickými impulzy. Začneme od minimálních hodnot a sám podle svých pocitů budu řídit jejich navyšování.

Vypadá to snadně, ale po 20 minutách cvičení se řádně zapotíte. Tato námaha byla kompenzována zjištěním, že cvičení je velmi účinné. Zhubl jsem v pase a začal opět vnímat kontrolu nad svými svaly. To již po 3 měsících cvičení 1 x týdně.

Cvičení na MIHA BODYTECu jsem doplnil o práci s trenérem a masérem Filipem Boturem. Tam jsme se soustředili na koordinaci svalů při chůzi a zlepšení motoriky. Citlivě řídí mé cvičení podle toho, co potřebuji.

Nyní mám za sebou 6 měsíců kombinovaného cvičení a jsem velmi spokojen. Budu pokračovat dál, protože i okolí si všímá, že můj stav se zlepšil. A nemalý bonus je to, že kromě výrazně zlepšené kondice jsem získal přátelé v personálu fitnesscentra ŠEMBI.

Myslím si, že jsem dostal ten nejlepší dárek. Takže když budete vybírat dárek pro své blízké, myslete na to, co opravdu potřebují.

Vašek L.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

X